Crema de maini ultra hidratanta si emolienta Gerovital H3 Derma+, 100 ml
Ne puteti contacta la unul dintre numerele de telefon: 0724 216 216 | 0749 216 216
Program: Luni-Vineri, 09.00-18.00
Cumpărate frecvent împreună
Produse similare
Descriere
Crema de mâini ultra hidratantă și emolientă H3 Derma+ de la Gerovital este un produs de îngrijire a pielii special formulat pentru a oferi hidratare profundă și menținerea sănătății mâinilor. Această cremă a fost dezvoltată pentru a răspunde nevoilor pielii uscate, aspre sau deteriorate de factori externi precum vremea rece, expunerea la apă sau substanțe chimice.
Crema ultra hidratantă și emolientă pentru mâini are atât efecte hidratante cât și efecte nutritive și de refacere a lipidelor din piele. Este o cremă cu structură ce intră ușor în piele, dând mâinilor senzația de îngrijire imediată și eficientă.
Ingrediente active asociate:
Aquaxyl, zaharuri naturale cu acțiune hidratantă complexă, ajută la refacerea funcției de barieră a pielii, diminuând pierderile de apă transepidermale, la creșterea rezervelor de apă din derm și epiderm și la circulația apei în piele prin stimularea Aquaporinelor-3.
Hyaceramidyl, de structură lipozomală, care se absoarbe în piele şi acolo eliberează hialuronatul de sodiu care leagă o cantitate mare de apă într-o reţea tridimensională, mărindu-şi foarte mult volumul. În acest fel, ridurile se umplu din interior şi se netezesc, iar pielea devine mai fermă.
Uleiul de măceșe, Squalan-ul și Vitamina E aduc un aport important de elemente nutritive ușor asimilabile, vitale pentru metabolismul celular.
Mod de utilizare:
Zilnic, se aplică în strat subțire sau generos, în funcție de necesități, se masează până la absorbția completă.
Detalii
Ce spun clientii
Primesti 5 RON in puncte de fidelitate pentru fiecare Review postat.
Esti recompensat pentru primele 5 review-uri lasate.

