NOU
5%

Set Alfaparf Milano, Șampon Keratin 1000 ml + Mască Keratin 500 ml + Cristalli Spray 125ml

Alfaparf Milano
222,00 RON (TVA inclus) 235,00 RON
Alfaparf Milano
2 produse Alfaparf = CADOU un șampon Semi Di Lino Reconstruction (75ml)
Cod produs - SKU ALPF12310
Disponibil in 1-3 zile de la comanda

★ Se calculează... →

Câștigă 5 RON pentru fiecare dintre primele 5 review-uri la produse diferite!

Postează review

HIRIS.RO - PAYPO: Acordă-ți timp, plătește mai târziu

Ne puteti contacta la unul dintre numerele de telefon: 0724 216 216 | 0749 216 216

Program: Luni-Vineri, 09.00-18.00

Descriere


Set Alfaparf Milano – Șampon Keratin 1000 ml + Mască Keratin 500 ml + Cristalli Spray 125ml

O rutină profesională pentru păr deteriorat, mai puternic, catifelat și strălucitor.

Setul Alfaparf Milano reunește trei produse complementare din gamele Il Salone Milano Keratin și Semi di Lino Sublime, concepute pentru îngrijirea părului deteriorat, fragil, uscat sau lipsit de strălucire.

Combinația dintre șamponul cu keratină, masca reparatoare și cristalele lichide pentru strălucire oferă o rutină de îngrijire în trei pași: curățare, tratament intensiv și finisare.

Șamponul Keratin curăță delicat părul și scalpul, masca Keratin contribuie la îmbunătățirea aspectului fibrei capilare deteriorate, iar serul Cristalli Liquidi completează îngrijirea printr-un finisaj luminos, neted și mătăsos.

Setul este potrivit pentru persoanele care își doresc un păr mai ușor de pieptănat, cu mai puțin aspect aspru și cu o strălucire vizibilă.

Ce conține setul Alfaparf Milano?

1. Alfaparf Il Salone Milano Keratin Shampoo – 1000 ml

Șampon profesional cu keratină pentru păr deteriorat și slăbit

Alfaparf Il Salone Milano Keratin Shampoo este un șampon destinat îngrijirii părului deteriorat, fragil și sensibilizat de factorii externi, de coafarea termică sau de tratamentele cosmetice repetate.

Formula sa conține keratină hidrolizată și ulei de migdale dulci, ingrediente care contribuie la îmbunătățirea aspectului fibrei capilare, la catifelare și la menținerea supleței.

Șamponul curăță eficient impuritățile, pregătind părul pentru aplicarea măștii reparatoare.

Beneficii principale:

  • Curăță părul și scalpul.

  • Ajută la îngrijirea părului deteriorat și slăbit.

  • Contribuie la îmbunătățirea aspectului fibrei capilare.

  • Oferă catifelare și suplețe.

  • Susține aspectul mai neted și mai strălucitor al lungimilor.

  • Pregătește părul pentru tratamentul cu mască.

Ingrediente importante:

Keratină hidrolizată: ingredient condiționant utilizat pentru îmbunătățirea aspectului și rezistenței cosmetice a părului deteriorat.

Ulei de migdale dulci: ingredient emolient care contribuie la hrănirea cosmetică, catifelarea și suplețea fibrei capilare.

Formula nu conține siliconi, petrolatum sau uleiuri minerale.

Mod de utilizare:

Aplică șamponul pe părul umed, masează delicat scalpul și lungimile, apoi clătește bine. Repetă dacă este necesar.

Cantitate: 1000 ml

Cod EAN: 8022297168845

2. Alfaparf Il Salone Milano Keratin Mask – 500 ml

Mască reparatoare cu keratină pentru păr deteriorat și fragil

Alfaparf Il Salone Milano Keratin Mask este o mască profesională concepută pentru îngrijirea intensivă a părului deteriorat, sensibilizat și lipsit de vitalitate.

Formula sa cu ingrediente condiționante contribuie la îmbunătățirea aspectului lungimilor, oferind catifelare, suplețe și o descurcare mai ușoară după spălare.

Masca completează îngrijirea cu șamponul Keratin, fiind destinată părului care necesită un tratament mai intens decât un balsam obișnuit.

Beneficii principale:

  • Oferă îngrijire intensivă părului deteriorat.

  • Contribuie la îmbunătățirea aspectului fibrei capilare.

  • Ajută la reducerea senzației de păr aspru.

  • Catifelează și netezește lungimile.

  • Facilitează descurcarea și pieptănarea.

  • Oferă suplețe și strălucire.

  • Lasă părul mai ușor de coafat.

Ingrediente importante:

Keratină: ingredient asociat îngrijirii părului fragil și deteriorat, care contribuie la îmbunătățirea aspectului fibrei capilare.

Ulei de migdale dulci: ingredient cu proprietăți emoliente și condiționante, care contribuie la un păr mai moale și mai mătăsos.

Mod de utilizare:

După șamponare, îndepărtează excesul de apă și aplică masca pe lungimi și vârfuri. Distribuie uniform, lasă să acționeze conform instrucțiunilor de pe ambalaj, apoi clătește bine.

Cantitate: 500 ml

Cod EAN: 8022297168883

3. Alfaparf Milano Semi di Lino Sublime Cristalli Liquidi – 15 ml

Cristale lichide pentru strălucire instantanee și protecția părului

Alfaparf Milano Semi di Lino Sublime Cristalli Liquidi este un ser profesional fără clătire, conceput pentru a conferi părului strălucire intensă, catifelare și un aspect îngrijit.

Formula sa este îmbogățită cu ulei din semințe de in și vitamina E, ingrediente asociate protecției cosmetice și menținerii frumuseții fibrei capilare.

Serul formează o peliculă cosmetică pe suprafața părului, contribuind la limitarea efectelor umidității și la netezirea aspectului lungimilor.

Este potrivit pentru toate tipurile de păr și poate fi utilizat atât pe părul umed, cât și pe cel uscat.

Beneficii principale:

  • Oferă strălucire instantanee.

  • Catifelează și netezește părul.

  • Contribuie la protejarea împotriva umidității.

  • Ajută la menținerea aspectului disciplinat.

  • Oferă protecție termică până la 230°C, conform specificațiilor produsului.

  • Facilitează finisarea coafurii.

  • Nu necesită clătire.

  • Formulă vegană.

Ingrediente importante:

Ulei din semințe de in: ingredient emolient care contribuie la strălucirea și catifelarea părului.

Vitamina E: ingredient cu proprietăți antioxidante, utilizat pentru protecția cosmetică a fibrei capilare.

Mod de utilizare:

Aplică câteva picături în palme, apoi distribuie uniform pe lungimile și vârfurile părului umed sau uscat. Coafează după preferință. Nu clăti.

Pentru părul fin, începe cu o cantitate foarte mică, pentru a evita încărcarea lungimilor.

Cantitate: 15 ml

Cod EAN: 8022297154749

Beneficiile utilizării celor trei produse împreună

Îngrijirea părului deteriorat

Șamponul și masca Keratin formează o rutină complementară pentru părul slăbit și sensibilizat, contribuind la îmbunătățirea aspectului fibrei capilare.

Catifelare și descurcare

Masca Keratin oferă îngrijire intensivă și facilitează pieptănarea, ajutând la reducerea aspectului aspru al lungimilor.

Strălucire instantanee

Cristalli Liquidi completează rutina printr-un efect luminos și mătăsos, punând în valoare aspectul părului.

Protecție cosmetică și finisare

Serul cu cristale lichide contribuie la protejarea părului împotriva umidității și la menținerea unui aspect neted și disciplinat.

Cum se utilizează setul?

Pasul 1 – Curățare

Aplică Il Salone Milano Keratin Shampoo pe părul umed, masează delicat și clătește bine.

Pasul 2 – Tratament intensiv

După șamponare, aplică Il Salone Milano Keratin Mask pe lungimi și vârfuri. Lasă să acționeze conform instrucțiunilor produsului, apoi clătește bine.

Pasul 3 – Strălucire și finisare

Aplică câteva picături de Semi di Lino Sublime Cristalli Liquidi pe părul umed sau uscat, insistând asupra lungimilor și vârfurilor. Nu clăti.

Ajustează cantitatea de ser în funcție de grosimea și lungimea părului.

Cui i se adresează setul?

Setul este recomandat persoanelor care au:

  • Păr deteriorat sau sensibilizat.

  • Păr fragil și predispus la rupere.

  • Lungimi aspre sau dificil de pieptănat.

  • Păr lipsit de strălucire.

  • Păr afectat de coafarea termică frecventă.

  • Păr care necesită un tratament intensiv de îngrijire.

  • Nevoia unei rutine profesionale de reparare cosmetică și finisare.

Caracteristici set

  • Brand: Alfaparf Milano

  • Game: Il Salone Milano Keratin și Semi di Lino Sublime

  • Tip set: Șampon, mască și cristale lichide

  • Beneficii: Îngrijire reparatoare, catifelare, descurcare și strălucire

  • Tip păr recomandat: Deteriorat, fragil, slăbit, tern

  • Număr produse: 3

  • Șampon Keratin: 1000 ml

  • Mască Keratin: 500 ml

  • Cristalli Liquidi: 15 ml

  • Cantitate totală: 1515 ml

  • Utilizare: Profesională și la domiciliu

Precauții

Produsele sunt destinate exclusiv uzului extern.

Evitați contactul cu ochii. În cazul contactului accidental, clătiți imediat cu apă din abundență.

Nu utilizați produsele pe pielea iritată sau deteriorată. Dacă apar reacții nedorite, întrerupeți utilizarea.

Nu lăsați produsele la îndemâna copiilor.

Respectați instrucțiunile individuale de utilizare și verificați listele actualizate de ingrediente de pe ambalajele originale.

De ce să alegi acest set Alfaparf Milano?

Setul Alfaparf Milano Keratin & Cristalli Liquidi combină îngrijirea părului deteriorat cu un tratament profesional pentru strălucire.

Șamponul Keratin contribuie la curățarea și îngrijirea părului fragil, masca Keratin completează rutina prin catifelare și îmbunătățirea aspectului lungimilor, iar Cristalli Liquidi oferă un finisaj luminos și mătăsos.

Rezultatul urmărit: un păr mai catifelat, mai ușor de descurcat, cu aspect îngrijit și strălucire intensă.

Ce spun clientii

Ai folosit sau deții acest produs?
Posteaza review

Primesti 5 RON in puncte de fidelitate pentru fiecare Review postat.
Esti recompensat pentru primele 5 review-uri lasate.