Ne puteti contacta la unul dintre numerele de telefon: 0724 216 216 | 0749 216 216
Program: Luni-Vineri, 09.00-18.00
Cumpărate frecvent împreună
Descriere
Maison Margiela Replica By the Fireplace, Apă de Toaletă, Unisex este un parfum care evocă căldura reconfortantă a unei seri de iarnă petrecute lângă foc, cu lemne trosnind, piele încinsă de flăcări și aromele dulci-condimentate care plutesc în aer. Este o experiență olfactivă profund senzorială, în care simți nu doar mirosul, ci și atmosfera: un mix între intimitate, confort și nostalgie.
Parfumul se deschide cu o combinație luminoasă și ușor picantă de piper roz și cuișoare, aducând o senzație caldă, condimentată, ce amintește de o băutură fierbinte într-o cabană montană. Petalele de flori de portocal adaugă o notă subtilă de dulceață și prospețime florală, care echilibrează deschiderea cu o atingere delicată.
În inimă, parfumul devine mai profund și mai dens, cu un acord intens de castan prăjit – o notă gurmandă, caldă și ușor afumată, ce oferă autenticitate conceptului de "lângă șemineu". Este acompaniat de lemn de guaiac și ulei de ienupăr, care aduc accente lemnoase, balsamice și ușor rășinoase, conturând senzația de lemn ars și jar mocnit.
Baza este moale, caldă și persistentă, dominată de vanilie catifelată, ce se împletește armonios cu balsamul peruvian și kasmeranul, oferind profunzime, căldură și o senzație ușor ambrată. Aceste note finale lasă pe piele o urmă intensă, confortabilă și elegantă, ca o pătură călduroasă într-o seară rece.
By the Fireplace nu este doar un parfum – este o poveste în sticluță, un moment suspendat între foc, liniște și intimitate, potrivit atât pentru femei, cât și pentru bărbați care caută un parfum cu caracter, emoție și atmosferă.
Note de mijloc: castan, ulei de ienupar
Detalii
Cele mai vândute
Ce spun clientii
Primesti 5 RON in puncte de fidelitate pentru fiecare Review postat.
Esti recompensat pentru primele 5 review-uri lasate.

